O mnie

Swarzędz – moje miasto

Mieszkam tu wraz z rodziną kilkanaście lat, ale ze Swarzędzem byłem związany od zawsze, bo już jako dziecko przyjeżdżałem na działkę dziadka w Nowej Wsi. W Swarzędzu mieszkają moi rodzice i siostra z rodziną. To nasze miejsce. Tu są szkoły moich dzieci, tu wraz z żoną pracujemy. Tu bije moje sportowe serce, mój hokejowy klub.

UKS SP5 Swarek Swarzędz – moja pasja

Z klubem jestem związany 20 lat. Ten klub to dowód na to, co potrafią zrobić wokół siebie ludzie, zarażając innych swoim entuzjazmem do działania. Hokej na trawie to sport, który łączy w sobie rywalizację i walkę, wytrwałość w dążeniu do celu, ale też zasady fair play i harmonijny rozwój dziecka. Znakomite funkcjonowanie klubu, potwierdza, że potrafimy robić coś pięknego i ważnego razem. Rozwijać, budować, wzmacniać. To sportowa przyszłość naszego miasta, o czym świadczyć mogą najwyższe laury na ogólnopolskim szczeblu, tj. 18. krotne Mistrzostwo Polski.

Szkoła – moja praca

Jako nauczyciel związany jestem z oświatą od 21 lat, a ostatnich kilka z jedną ze swarzędzkich szkół podstawowych. To tutaj mam okazję być częścią rozwoju dzieci i młodzieży naszego miasta. To tutaj pełniąc rolę wychowawcy, poznaję bliżej lokalną społeczność i potrzeby swarzędzkich rodzin. To tutaj obserwuję, że wciąż rośnie potrzeba budowania sportowych wzorców dla tych, którzy dopiero wkraczają w dorosłość.

Program

Mając bogate doświadczenie trenerskie i społeczne dzięki wieloletniej obecności w szkole wiem, jakie są potrzeby miasta i jego mieszkańców. Moje pomysły to nie tylko odpowiedź na rodzące się potrzeby, ale także świadomość konieczności ich tworzenia, dlatego stawiam na:

  • rozwój infrastruktury sportowo – rekreacyjnej
  • czyste powietrze, więcej terenów zielonych
  • bezpieczeństwo na drogach i sprawna komunikacja
  • przyjazna edukacja dzieci